Služba v nemocnici

Těší nás být s těmi nejpotřebnějšími. Od roku 2010 působíme v Nemocnici Ivančice. Služba se k naší radosti stále rozvíjí.


Pracovník pro naplňování lidských potřeb na oddělení LDN

Pracovník pro naplňování lidských potřeb pacientů funguje jako blízký příbuzný - povídá si s pacienty, pomáhá jim se stravováním, prochází se s nimi, zajišťuje drobné nákupy.

Jeho posláním je být pacientům nablízku, vnímat jejich potřeby, zajímat se o ně, vyslechnout je a být jim praktickou pomocí.


Dobrovolníci

Dáváme také prostor těm, kteří se ve svém volném čase chtějí věnovat potřebným. Od roku 2015 provozujeme akreditovanou dobrovolnickou službu na oddělení LDN v ivančické nemocnici. Náplň dobrovolníků spočívá převážně v tom, že dělají pacientům společnost, chodí s nimi na procházky a zajišťují drobnou posluhu. Kromě toho se od března 2020 v souvislosti s covidovými opatřeními zapojili i do pomoci seniorům v terénu. V koordinaci s městem zajišťují nákupy potravin, léků, roznos obědů apod.


Návštěvy s dětmi a dorostenci

Myšlenka praktické pomoci lidem v tíživé životní situaci vznikla již v roce 2010. Původně to byly krátké návštěvy s dětmi a dorostenci s cílem potěšit a povzbudit pacienty na oddělení LDN v ivančické nemocnici. Tradici malých dárečků vytvořených našimi dětmi o Vánocích, Velikonocích a Dni matek jsme zachovali dodnes.  

Archa pro život, z.ú., Komenského náměstí 1611/9a, 664 91 Ivančice
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!